Wizyty studyjne 2025

Głównym celem wizyt studyjnych jest popularyzacja zawodu chemika-naukowca wśród uczniów kierunków chemicznych i pokrewnych szkół ponadpodstawowych.

W trakcie wizyt studyjnych uczestnicy odwiedzą kędzierzyński instytut Sieci Badawczej Łukasiewicz, jednej z największych sieci badawczych w Europie oraz wezmą udział w wykładzie motywacyjnym „Dlaczego warto zostać naukowcem?” Wykład poprowadzą zarówno doktoranci znajdujący się na początku swojej ścieżki kariery jak i doświadczeni badacze z dużym dorobkiem naukowym oraz eksperci HR, którzy na co dzień aktywnie wspierają rozwój kadry instytutu oraz czuwają nad jej doskonaleniem zawodowym.
Ponadto, uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się z zasadami i charakterem pracy w laboratoriach oraz halach technologicznych Łukasiewicz – ICSO „Blachownia”. Będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z naukowcami oraz dowiedzą się więcej o codziennej pracy w takim środowisku. Niezwykle istotnym elementem wizyt studyjnych będzie także zapoznanie się z obsługą aparatury i instalacji chemicznych, co pozwoli uczestnikom na wgląd w procesy technologiczne i praktyczne aspekty pracy w laboratorium. Wizyty studyjne zapewnią uczestnikom nie tylko ciekawe doświadczenie, ale także wartościową wiedzę oraz inspirację do wyboru ścieżki kariery badawczej.

Skip to content