Poznaj naszych popularyzatorów

Poznaj nasz zespół

Julia

dr inż. nauk chemicznych

Główny Specjalista i Zastępca Lidera Grupy Badawczej  Chemia Specjalistyczna w Łukasiewicz – ICSO „Blachownia”.  Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, które zdobyła prowadząc zajęcia sportowe jako dyplomowany Instruktor w Gliwickim Klubie Karate Kyokushin. Wielokrotnie pełniła funkcję wychowawcy kolonijnego podczas obozów sportowych organizowanych przez klub, uczestniczyła w szkoleniach, w tym animatora zabaw dziecięcych. Julia ma duże doświadczenie w wystąpieniach publicznych, zdobyte zarówno na konferencjach naukowych jak i na imprezach organizowanych przez Łukasiewicz – ICSO „Blachownia”, którym to przewodziła jako Konferansjerka. Prowadziła pokazy sportowe wspólnie z dziećmi i młodzieżą oraz współprowadziła interaktywne warsztaty chemiczne dla dzieci pracowników Łukasiewicz – ICSO „Blachownia” oraz uczniów szkół podstawowych podczas „Dnia z Dzieckiem w Łukasiewicz” w 2019 roku oraz programu pilotażowego Magia Światła Łukasiewicza w 2021r.. Brała także udział w projekcie „Małe Miasto Kędzierzyn-Koźle”, symulacji „dorosłego” życia w mieście, zorganizowanym dla dzieci w wieku 8-12 lat, prezentując pracę chemika. Opiekunka kilku praktykantów oraz stażystów w Instytucie, osoba niezwykle pogodna i inteligentna. Ulubienica dzieci i młodzieży, wspaniały naukowiec i mama.

Ilona

mgr chemii

Nauczyciel chemii, wychowawca placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży, strażak i ratownik, współprowadząca imprezy dla dzieci i młodzieży. Specjalista w Grupie Badawczej  Chemia Specjalistyczna w Łukasiewicz – ICSO „Blachownia”. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, które zdobyła w trakcie kilkuletniej śródrocznej praktyki nauczania chemii, posiada uprawnienia w zakresie przygotowania pedagogicznego (pedagogika, psychologia, komunikacja edukacyjna oraz dydaktyka chemii). Ukończyła kurs na wychowawców w placówkach wypoczynku dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „Oświata” we Wrocławiu. Wyszkolony strażak i ratownik z uprawnieniami, od wielu lat czynnie działający w lokalnej jednostce Straży Pożarnej. Współprowadząca edukacyjne i praktyczne szkolenia dla dzieci i młodzieży przygotowujących się do corocznych zawodów pożarniczych. W ramach licznych projektów i pozyskiwanych funduszy, współprowadząca projekty dla dzieci i młodzieży, m.in. projekt „Działaj lokalnie” finansowany ze Stowarzyszenia Kraina Świętej Anny – „5 i 50 latek razem spędzają wolny czas”, projekt „Aktywne wakacje – dzieci i młodzież do boju”. Brała również udział w projekcie „Małe Miasto – Kędzierzyn-Koźle”, symulacji „dorosłego” życia w mieście, zorganizowanym dla dzieci w wieku 8-12 lat, prezentując pracę chemika oraz w cyklu pilotażowych warsztatów „Magia Światła Łukasiewicza”. Ilona to niezwykle ciepła osoba, mama trójki dzieci i doświadczony chemik.

Kamil

mgr inż. technologii chemicznej

Specjalista w Grupie Badawczej  Chemia Specjalistyczna w Łukasiewicz – ICSO „Blachownia”. Posiada doświadczenie w pracy laboratoryjnej oraz w projektowaniu doświadczeń. Współprowadził interaktywne warsztaty chemiczne dla dzieci pracowników Łukasiewicz – ICSO „Blachownia” oraz uczniów szkół podstawowych „Dzień z Dzieckiem w Łukasiewicz” w 2019 rok.  Brał udział w projekcie „Małe Miasto – Kędzierzyn-Koźle”, symulacji „dorosłego” życia w mieście, zorganizowanym dla dzieci w wieku 8-12 lat, prezentując pracę chemika, a także w cyklu pilotażowych warsztatów „Magia Światła Łukasiewicza”.  W Letniej Szkole Prototypowania w Centrum Nauki Kopernik w 2021r. uczył się budowania prototypów przedstawiających zjawiska chemiczne i fizyczne. Kamil uwielbia swoją pracę i tą pasją potrafi zarazić innych. Lubi odkrywać nowe rzeczy i szukać dla nich zastosowania praktycznego. Kto wie może podczas warsztatów uda wam się dokonać z Kamilem jakiegoś nowego odkrycia naukowego.

Ewa

mgr chemii

Starszy Specjalista w Grupie Badawczej Analityka Łukasiewicz – ICSO „Blachownia”. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy laboratoryjnej oraz uprawnienia pedagogiczne do nauczania chemii. Współprowadziła szereg pokazów chemicznych w ramach cyklicznie odbywających się Festiwali Nauki oraz współorganizowała Targi Wiedzy Technilogicznej. Brała udział w projekcie „Małe Miasto – Kędzierzyn-Koźle”, symulacji „dorosłego” życia w mieście, zorganizowanym dla dzieci w wieku 8-12 lat, prezentując pracę chemika a także realizowała cykl pilotażowych warsztatów „Magia Światła Łukasiewicza”. Ewa to kochająca mama dwójki dzieci, ale jej życie kręci się również wokół pszczół. W niezwykły sposób wprowadzi Was w tajniki chemii analitycznej i zobaczycie że chemia to magia, a magia to chemia.

Magda

mgr inż. biotechnologii

Główny Specjalista ds. Obsługi Badań w Dziale Komercjalizacji a także Jednostka Zapewnienia Jakości. Prowadziła warsztaty chemiczne w przedszkolu w 2017 roku, współorganizator charytatywnego Biegu dla Kuby w Ujeździe w 2018 roku, współprowadziła „Dzień z Dzieckiem w Łukasiewicz” w 2019 roku, współprowadziła warsztaty chemiczne w szkole w 2019 roku, prowadziła warsztaty on-line dla dzieci „Zróbcie TO z Łukasiewicz – ICSO” (cykl 7 warsztatów) w 2020 roku, a także brała udział w cyklu pilotażowych warsztatów „Magia Światła Łukasiewicza” wcielając się w rolę  Ignacego Łukasiewicza. Posiada doświadczenie w przygotowywaniu grafik, posterów, logotypów i obróbce graficznej w programie Corel Draw. Członek Platformy Kompetencji Komunikacja w Sieć Badawcza Łukasiewicz. Magda to mama dwójki urwisów i istny człowiek-orkiestra. W projekcie niejednym Was zaskoczy. Magda przedstawi Wam sylwetkę Ignacego Łukasiewicza – polskiego wynalazcy i naukowca, wyjątkowego człowieka o wyjątkowym umyśle i charakterze.

Magda

mgr inż. technologii chemicznej

Starszy Specjalista w Grupie Badawczej Analityka Łukasiewicz – ICSO „Blachownia”. Ma kilkuletnie doświadczenie w pracy z trudną młodzieżą jako korepetytor przedmiotów ścisłych (ZOW Rybnik). Wraz z Fundacją Wychowanie dla pokoju inicjator projektów i organizator warsztatów lokalnych związanych z popularyzacją rękodzieła, rozwojem kreatywności i pomocy dzieciom (Etno design, HatNotHate, Ośmiorniczki dla wcześniaków). Ukończyła cykl profesjonalnych szkoleń fotograficznych z zakresu fotografii cyfrowej (BlackBook). Wielokrotnie obsługiwała wydarzenia kulturalne Łukasiewicz – ICSO „Blachownia” w roli obsługi fotograficznej m.in. „Dzień z Dzieckiem w Łukasiewicz” w 2019 roku, projekt „Małe Miasto – Kędzierzyn-Koźle” i cykl pilotażowych warsztatów „Magia Światła Łukasiewicza” w 2021 roku. Magda ma nie tylko dobre oko, jest też wspaniałą mamą zakochaną w chemii i  rękodzielnictwie.

Kasia

mgr filologii angielskiej

Posiada wykształcenie pedagogiczne, w latach 2006-2016 aktywnie pracowała z dziećmi i młodzieżą jako korepetytorka i lektorka w prywatnych szkołach językowych oraz nauczycielka angielskiego w przedszkolach i szkole ponadpodstawowej. Ponadto wieloletnia wolontariuszka współpracująca w zakresie organizacji zajęć sportowych z dziećmi niepełnosprawnymi w Olimpiadach Specjalnych Polska – Opolskie. W Łukasiewicz – ICSO „Blachownia” odpowiedzialna za pozyskiwanie finansowania jako starszy specjalista ds. projektów. Ponadto współorganizatorka licznych Targów Wiedzy Technologicznej, seminariów, jubileuszy instytutu oraz pracowników, wyjazdów integracyjnych, zbiórek charytatywnych. Brała udział w projekcie „Małe Miasto – Kędzierzyn-Koźle”, symulacji „dorosłego” życia w mieście, zorganizowanym dla dzieci w wieku 8-12 lat, prezentując pracę chemika, a także w cyklu pilotażowych warsztatów „Magia Światła Łukasiewicza”.  Dla Kasi nie ma rzeczy niemożliwych. Jako mama i wykwalifikowany pedagog kocha pracę z dziećmi, szczególnie wtedy gdy jej efektem są nowe umiejętności pozyskane przez uczniów. Przygotujcie się na wielkie WOW!!!

Natalia

mgr Inż. chemii

Natalia, to jak prawdziwy czarodziej nauki! Kocha zabawę z chemią i uwielbia dzielić się jej tajnikami z dziećmi.  Obecnie Natalia pracuje na stanowisku specjalisty w Grupie Badawczej Zaawansowane Materiały w Łukasiewicz – ICSO „Blachownia”, gdzie zajmuje się prowadzeniem zaawansowanych badań naukowych związanych z materiałami o specjalnych właściwościach i zastosowaniach. Natalia od lat angażuje się w działalność popularyzatorską i przekazuje swoją pasję do chemii najmłodszym. Poza laboratorium, Natalia zajmuje się rękodziełem, szydełkując kolorowe czapki i swetry, a także wyrusza na rolki, gdzie również eksperymentuje robiąc niezwykłe ewolucje i  triki!”

Alicja

mgr Inż. chemii

Ala to chemik z sercem pełnym pasji! Jest młodszym specjalistą w Grupie Badawczej Analityka w Łukasiewicz – ICSO „Blachownia”. Ale to nie wszystko, co ją definiuje! Alicja to także dusza wolontariusza, która wraz z PCK prowadziła pokazy pierwszej pomocy dla dzieci i młodzieży, starając się uczynić świat bezpieczniejszym miejscem.
Zaangażowana również w edukację chemiczną najmłodszych, współprowadziła niezapomniane warsztaty podczas „Dnia z Dzieckiem w Łukasiewicz” w 2022 roku. To jednak dopiero początek jej działalności społecznej! Jako koordynatorka świątecznych kiermaszów charytatywnych w Łukasiewicz – ICSO „Blachownia”, pomaga zbierać fundusze na remonty pokoi dla potrzebujących dzieci, czy fundacje niosące pomoc chorym na raka, dzieciom i młodzieży w kryzysie czy cierpiącym przebywającym w hospicjum.
Ale najważniejsze jest to, że Alicja to osoba, która potrafi pokazać, że chemia to nie tylko wzory i równania, ale również piękno i kolor! Jej entuzjazm zaraża, a sposób, w jaki przekazuje wiedzę, sprawia, że nauka staje się fascynującą przygodą!

Simona

mgr. Inż. technologii chemicznej

Simona to osoba, która emanuje żywym zainteresowaniem różnymi dziedzinami nauki i z pasją zgłębia nowe odkrycia oraz teorie. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych do zrozumienia – zawsze chętnie przyjmuje wyzwania, by poznawać tajemnice świata. Jej radość z nauki jest niewątpliwie zaraźliwa! Simona uwielbia dzielić się swoją fascynacją naukową z innymi, zwłaszcza poprzez zajęcia promujące naukę. Przez wiele lat rozwijała swoją karierę pracując w aptekach, co bez wątpienia łączy ją z Ignacym  Łukasiewiczem 😊 Jest doświadczonym technikiem farmaceutycznym, który zawsze służy pomocą z odpowiedzialnością i aptekarską dokładnością. Jej niezwykłe umiejętności komunikacyjne sprawiają, że nawet najbardziej złożone koncepcje naukowe stają się jasne i zrozumiałe dla każdego młodego naukowca. Simona jest prawdziwym ambasadorem pasji, ciekawości i zaangażowania w odkrywanie i zrozumienie cudów świata poprzez naukę.

Paulina

mgr inż. chemii i inżynierii materiałów

Paulina to świeżo upieczona absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, która ma za sobą niezwykłe doświadczenia edukacyjne! Podczas studiów miała okazję uczestniczyć w programie Erasmus+ na University of Limerick w Irlandii, co otworzyło przed nią nowe horyzonty naukowe i kulturowe. Jej kariera zawodowa rozpoczęła się stosunkowo niedawno i od 2023 roku jest specjalistką w Grupie Badawczej Chemia Specjalistyczna w Łukasiewicz – ICSO „Blachownia”. Z dnia na dzień zdobywa coraz większe doświadczenie w pracy laboratoryjnej i projektowaniu doświadczeń.
Ale to nie wszystko, co ją definiuje! Paulina kocha chemię i sami przyznacie jest piękną kobietą. Duchy chemików donoszą, że ma to związek z własnoręczną  produkcją kremów, której doświadczyła w projekcie „Magia Światła Łukasiewicza”, gdzie współprowadzi warsztaty z manufaktury kosmetycznej. Pssst! Jak widać te mazidła naprawdę działają cuda Poza nauką, Paulina oddaje się swoim innym pasjom – gotowaniu i muzyce. Gra na saksofonie i przez lata była członkinią orkiestry dętej, a także śpiewała w chórze. Jej pozytywne nastawienie i uśmiech potrafią zarazić wszystkich wokół! Paulina to kwintesencja energii i entuzjazmu, która przynosi światu radość i inspirację.

Szymon

mgr inż. technologii chemicznej

Szymek to starszy specjalista w Grupie Badawczej Procesy Katalityczne. Zawodowo podobnie jak Łukasiewicz, bierze udział w procesach rozdziału cieczy, takich jak destylacja, jednak w bardziej współczesnym kontekście, wykorzystując nowoczesne technologie i metody badawcze. Miłośnik chemii praktycznej, czyli doświadczeń z efektem „wow”😊 Kocha ogień, podczas jego pokazów dla dzieci i młodzieży dosłownie aż iskrzy, gdy wykonuje fenomenalne doświadczenia pirotechniczne. Prywatnie ojciec dwójki dzieci i miłośnik roślin egzotycznych również tych mięsożernych😊. Fanatyk kolarstwa górskiego oraz fotografii posiadający kwalifikacje do obsługi bezzałogowego statku powietrznego w kategorii szczególnej oraz ratownictwa z udziałem drona. Chętnie podejmuje się fotografii oraz filmowania z ‘lotu ptaka’ pokazując świat z innej perspektywy. Szymon uwielbia pracować z dziećmi, przekazując im praktyczną wiedzę chemiczną, a w ramach projektu „Magia Światła Łukasiewicza”, dzieli się swoją fascynacją do nauki i inspiruje kolejne pokolenia do odkrywania tajemnic świata.

Kasia M.

mgr inż. inżynierii biomedycznej

Kasia to jedna z naszych nowych popularyzatorek. Choć jej przygoda w pracy laboratoryjnej rozpoczęła się niedawno, to jej otwartość, profesjonalizm i niezwykle przyjazne usposobienie jakie prezentuje podczas pracy na stanowisku Młodszego Specjalisty w Grupie Badawczej Analityka w Łukasiewicz – ICSO ” Blachownia” sprawiły, że po prostu musiała dołączyć do naszej magicznej ekipy. Kasia zasmakowała w magii nauki i eksperymentowania, pomagając w realizacji popularyzatorskich eventów w naszym instytucie. Nie ma wątpliwości, że jest to prawdziwa pasjonatka nauki, która uwielbia zgłębiać tajniki nie tylko chemii, ale także technologii i materiałów medycznych. Jej ciekawość nie zna granic, a chęć przekazywania wiedzy sprawia, że chce wprowadzić wszystkich w fascynujący świat naukowych odkryć. Poza pracą naukową, Kasia ma również swoje pasje życiowe. Kocha psy i jest dumną właścicielką uroczego owczarka niemieckiego o imieniu Zara, z którym na codzień trenuje i spędza czas na świeżym powietrzu. Oprócz tego, jej serce bije także dla książek o tematyce kryminalnej, co sprawia, że jej hobby to także eksperymenty detektywistyczne, którymi zapewne podzieli się z wami podczas naszych warsztatów chemicznych i pikników naukowych.

 

„Praca zespołowa to umiejętność wspólnej pracy na rzecz wspólnej wizji. Umiejętność ukierunkowania indywidualnych osiągnięć na cele organizacyjne. Jest to paliwo, które pozwala zwykłym ludziom osiągnąć niezwykłe rezultaty.”

Skip to content